WhatsApp masaüstü versiyonunda telefona ihtiyaç duymayacak

WhatsApp, birkaç aydır, kullanıcıların hesaplarını ikincil cihazlara bağlamasına ve birincil akıllı telefon olmadan çevrimiçi mesaj gönderip almaya devam etmesine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. Bu özellik, hem Android hem de iOS sürümlerinde WhatsApp’ın en son güncellemesinde resmi olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuluyor.

Önceden, bağlı web tarayıcınızda bir konuşma yapabilmek için ana akıllı telefonunuzun hala internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyordu.

Akıllı telefonunuzda bu özelliği etkinleştirirken, “Beta” olarak etiketlenen özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirildiğinde, yeni bir cihaza yeniden bağlanmadan önce tüm cihazlardan bağlantınız kaldırılır. Bağlandıktan sonra, ana akıllı telefonunuzun çevrimiçi olup olmadığına bakılmaksızın sohbet edebilmeniz dışında, hemen hemen aynı şekilde davranır. Ayrıca, mesajlar ve aramalar hala uçtan uca şifrelenir.

Artık bağlı cihazlar, ana akıllı telefon çevrimdışı olduktan sonra 14 güne kadar mesaj alıp gönderebilecek. Bu, akıllı telefonunuzu geçici olarak kaybettiğiniz ve WhatsApp aracılığıyla insanlarla iletişim halinde kalmanız gereken bir durumdaysanız veya akıllı telefonunuzun pili bittiğinde ancak bağlı bir bilgisayarın yakınındaysanız yararlı olabilir.

Ne yazık ki, iOS’ta bağlı bir cihazdan mesajları veya konuşma dizilerini silmenize izin vermeyen bir sınırlama var. Diğer sınırlama, bir tableti veya ikincil akıllı telefonu hala bağlayamamanızdır.

Özelliği etkinleştirmek için:
Özelliği kontrol etmek için WhatsApp’ın en son sürümüne güncelleyin ve üç noktalı menüye dokunun. Ardından “Bağlı cihazlar”a dokunun ve özelliği etkinleştirin.

Yorum yaz

cihazlist.com
Logo
Yeni Hesap Kaydı
Karşılaştırılan Cihazlar
  • TELEFON (0)
  • TABLET (0)
  • AKILLI SAAT (0)
  • AKILLI BİLEKLİK (0)
  • KULAKLIK (0)
  • DRONE (0)
Karşılaştır
0