Snapdragon 898 muhtemelen 30 Kasım’da tanıtılacak

Henüz resmi veya kesinleşmiş bir şey yok.  çkısa süre önce web sitesinde Tech Summit etkinliğinin 30 Kasım ile 2 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenleneceğini açıklayan bir sayfa yayınladı. Suda bir sonsuzluk işaretini takip eden bir teknenin bulunduğu büyük bir pankart ve “Daha fazlası, yakında!” metin – bu kadar. Ekstra bilgi yok, güzergah yok, bu makaleyi yazarken hiçbir şey yok.

30 Kasım yada 2 Aralık…

Yine de, iki ile ikiyi bir araya getirirsek, bir sonraki amiral gemisi Snapdragon 898’in söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Hatta bazı kaynaklar yonga setini kullanacak ilk telefonun Xiaomi 12 olacağını ve yıl sonuna kadar piyasaya çıkacağını iddia ediyor. Açılış konuşmalarının tipik olarak bir kongrenin ilk gününde nasıl gerçekleştiğini görünce, Snapdragon 898’in 30 Kasım’da detaylandırılacağını veya bu olmazsa, en geç 2 Aralık’ta açıklanacağını varsaymak güvenlidir.

Snapdragon 898 olarak da bilinen Qualcomm SM8450 yonga setini çalıştıran gerçek bir bilinmeyen cihaz da dahil olmak üzere, birkaç sızıntı sayesinde, özellikleri hakkında zaten oldukça iyi bir fikre sahibiz. 3.0 GHz’de çalışan birinci sınıf bir AMR Cortex-X2 CPU çekirdeğine, 2.5 GHz’de saat hızına sahip üç Cortex-A710 tabanlı orta çekirdeğin ve son olarak 1.79 GHz’de dört verimli Cortex-A510’dan türetilmiş çekirdeğe sahip olması bekleniyor.

GPU’nun bir Adreno 730 olduğu söyleniyor, bu da Adreno 660 üzerindeki mimari iyileştirmeler ile Samsung’un 4nm üretim süreci arasında masaya %20’ye varan performans artışı getirebilir. Bağlantı için, teorik maksimum aşağı bağlantı hızı 10Gbps olan bir X65 5G modem bekliyoruz.

Yorum yaz

cihazlist.com
Logo
Yeni Hesap Kaydı
Karşılaştırılan Cihazlar
  • TELEFON (0)
  • TABLET (0)
  • AKILLI SAAT (0)
  • AKILLI BİLEKLİK (0)
  • KULAKLIK (0)
  • DRONE (0)
Karşılaştır
0