Google Mesajlar uygulaması, Google Fotoğraflar üzerinden SMS yoluyla video göndermeye hazırlanıyor.

9to5Google’ın en son APK Insight raporunda, Android için varsayılan SMS/RCS uygulaması: Google Mesajlar, RCS’nin kullanılamadığı durumlarda kullanıcıların Google Fotoğraflar üzerinden video göndermesine olanak tanıyan yeni bir özellik alıyor olabilir.

Google Mesajlar 10.4’ün beta sürümü, “Google Fotoğraflar: Metinde daha net netlikte video paylaşın (SMS/MMS) adlı yeni bir ayar tercihini ortaya koyuyor. Çıkış, özelliğin uygulamanın ayarlar menüsünde görünmesini sağladı.

Bu ayarın açıklamasına göre alıcılar, gönderenden bir videoyu tıklayıp izlemek için bir Google Fotoğraflar bağlantısı alabilir. Diğer olasılık, Mesajlar uygulamasına bir Google Fotoğraflar bağlantısı alan bir alıcının yüksek kaliteli videoyu doğrudan sohbet penceresinden izleyebilmesidir. iOS kullanıcılarının bağlantıyı bir tarayıcıda açması gerekebileceğini düşünüyoruz.

Büyük dosyaları bulutla paylaşmak yeni bir kavram değil. Samsung, alıcıların herhangi bir tarayıcı aracılığıyla erişilen bir bağlantı aracılığıyla sınırlı bir süre içinde indirmeleri için fotoğrafları ve videoları bir Samsung sunucusuna yükleyen “Bağlantı Paylaşımı”nı destekler. Videolar artık ciddi şekilde sıkıştırılmayı ve eski bir protokol üzerinden gönderilmeyi hak etmediğinden, Google’ın birinci taraf çözümü harika bir fikir olacaktır.

Yorum yaz

cihazlist.com
Logo
Yeni Hesap Kaydı
Karşılaştırılan Cihazlar
  • TELEFON (0)
  • TABLET (0)
  • AKILLI SAAT (0)
  • AKILLI BİLEKLİK (0)
  • KULAKLIK (0)
  • DRONE (0)
Karşılaştır
0